Z65-203-140
Metric Coilover Spring - 8" Length | 65mm ID | 14kgf/mm
SOLD ONLY IN PAIRS. MUST ORDER 2.
Part Number : Z65-203-140
Length : 8inch
Inner Diameter : 65mm | 2.56inch
Spring Rate : 14.0kgf/mm | 784lbs/inch
Usable Stroke : 87mm | 3.4inch
Max Stroke : 123mm | 4.9inch